O firmie

Usługi geologiczno - wiertnicze

Geoprojekt Jacek Hycnar – usługi geologiczno-inżynierskie to firma świadcząca usługi geologiczne z zakresu geologii inżynierskiej, geotechniki i hydrogeologii. Dysponujemy odpowiednim sprzętem wiertniczym (ręcznym, mechanicznym obrotowym i udarowym), dzięki czemu powierzone nam tematy jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, zarówno w prostych jak oraz skomplikowanych warunkach dostępności terenu jak i geologicznych. Kooperujemy z firmami geodezyjnymi i instalacyjnymi dlatego też nasze usługi możemy świadczyć kompleksowo.

Wykonujemy również zlecenia związane ze wzmacnianiem podłoża oraz filtracją danych ze skaningu laserowego LIDAR.

Geologia inżynierska i geotechnika to bazowy kierunek zadań naszej firmy. Przeprowadzamy badania gruntu pod budowę: domów jednorodzinnych, przydomowych oczyszczalni, budynków mieszkalnych, hal, pawilonów, dróg, mostów, infrastruktury kolejowej, sieci podziemnych i stacji paliw. W zakres naszych usług wchodzi również prowadzenie kompleksowego nadzoru geotechnicznego nad prowadzonymi pracami ziemnymi i fundamentowymi. W obrębie nadzorów wykonujemy: odbiory wykopów fundamentowych, badanie podłoża gruntowego (pod posadzkami oraz nawierzchniami dróg, boisk sportowych, placów, chodników), określenie zagęszczenia i nośności gruntów, weryfikacja zgodności gruntu oraz jego parametrów z założeniami projektowymi, pobieramy próbki gruntu i wód gruntowych do analiz laboratoryjnych. Doradzamy również przy kupnie działki budowlanej oraz analizujemy tereny zagrożone występowaniem ruchów masowych (m.in. osuwisk).

W zakresie naszej działalności świadczymy również usługi hydrogeologiczne związane z projektowaniem i wykonaniem ujęć wód podziemnych/studni, piezometrów, odwodnień budowlanych oraz dokumentowaniem zasobów wód podziemnych. Sporządzamy inne projekty i dokumentacje geologiczne (m.in. pod głębokie uziomy anodowe, pompy ciepła).

Zajmujemy się również wzmacnianiem podłoża gruntowego z zastosowaniem mikropali oraz mikropali kotwiących.

Realizujemy projekty związane z filtracją i przetwarzaniem danych punktowych ze skaningu laserowego LIDAR, które mogą źródłem danych do różnych celów (m.in. geologia strukturalna i hydrografia, geologia inżynierska, inżynieria i inne).

Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju jednak z uwagi na lokalizację naszej firmy (Kraków) najbardziej zainteresowani jesteśmy pracami z województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Zapraszamy do współpracy.

usługi wiertnicze małopolska